LUX
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Σε αναζήτηση του Φωτός
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Προμηνύματα και Αστρική προβολή

Πήγαινε κάτω 
+2
stranger
filosofos7
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
filosofos7
Νεόφυτος
Νεόφυτος



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Ευρώπη

Προμηνύματα και Αστρική προβολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προμηνύματα και Αστρική προβολή   Προμηνύματα και Αστρική προβολή I_icon_minitimeΠαρ Απρ 30, 2010 11:20 pm

Από την κατηγορία των ευαισθητων ανθρώπων, κάποιοι συνδέονται με τον αστρικό κόσμο και έχουν ορισμένες δυνατότητες όπως αστρική προβολή, και άλλοι συνδέονται με τον πνευματικό και έχουν το χαρισμα των προμηνυμάτων..
Έτσι δεν έιναι;
Θα ήθελα να συζητήσουμε πως μπορεί κάποιος να τα χρησιμοποιήσει για καλό.
Υπάρχουν επιδράσεις στη μαγική δραστηριότητα; (είτε θετικές, είτε αρνητικές)
Τι μπορεί να κερδίσει κανείς από την αστρική προβολή εκτός από μια ωραία πτήση; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stranger
Νεόφυτος
Νεόφυτος
stranger


Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2010

Προμηνύματα και Αστρική προβολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ,,,,,,,   Προμηνύματα και Αστρική προβολή I_icon_minitimeΤρι Ιουλ 06, 2010 12:20 am

Η αστρική προβολή έχει σχέση με ένα από τα 7 σώματα που έχει ο κάθε άνθρωπος όπως έιναι το αιθερικό....δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση με τη μαγεία γιατί σε κάτι φιλοσοφικά σεμινάρια που είχα κάνει θα μας το είχαν αναφέρει...αν θέλεις μπορώ κάποια στιγμή να περάσω στο forum το θέμα με τα 7 σώματα του ανθρώπου και τι ακριβώς κάνουν...Αυτή τη στιγμή είμαι αδιάβαστη έχω καιρό να ασχοληθώ με τα φιλοσοφικά...έχω φυλάξει όμως τις σημειώσεις μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Leonidas
Νεόφυτος
Νεόφυτος



Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011

Προμηνύματα και Αστρική προβολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προμηνύματα και Αστρική προβολή   Προμηνύματα και Αστρική προβολή I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 7:36 pm

Απ'οσο γνωριζω η αστρικη προβολη ειναι μια ακουσια η εκουσια προβολη της αυλης υποστασης. Αυτο μπορει να γινει ομως μονο στων κοσμο-διασταση που αντιλαμβανομαστε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Valentina
Νεόφυτος
Νεόφυτος
Valentina


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2011
Ηλικία : 39

Προμηνύματα και Αστρική προβολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προμηνύματα και Αστρική προβολή   Προμηνύματα και Αστρική προβολή I_icon_minitimeΠεμ Οκτ 06, 2011 12:02 am

δεν ασχολήθηκα πολύ με την αστρική προβολή αλλά το παρακάτω περιστατικό μπορεί να θεωρηθεί σαν αστρική προβολή ή κάτι τυχαίο?
"είχα έρθει σπίτι με πολλά νεύρα με μια κοπέλα που δουλεύω μαζί του, ξάπλωσα και προσπάθησα να ηρεμίσω αλλά δεν τα κατάφερα και πολύ. κάποια στιγμή ένιωσα ότι φεύγω απο το σώμα μου, ότι βλέπω τη συγκεκριμένη κοπέλα κ ότι την έπνιγα (βέβαια ένιωθα πολύ καλύτερα). σήμερα την άκουσα να λέει ότι χθές όταν ξάπλωσε, ένιωθε ότι κάτι σαν να της έσφιγγε τον λαιμό...... (με τα άτομα στη δουλεία έχω απλά τυπικές σχέσεις μιάς και έχω μόνο ένα περίπου μήνα που δουλεύω εκεί) "
πώς μπορώ να το αναπτύξω και να το ελέγχω? (για καλό σκοπό Rolling Eyes )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mantis
Admin
Admin
Mantis


Αριθμός μηνυμάτων : 278
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens...by night...

Προμηνύματα και Αστρική προβολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προμηνύματα και Αστρική προβολή   Προμηνύματα και Αστρική προβολή I_icon_minitimeΠαρ Οκτ 07, 2011 5:11 pm

Καλησπέρα μας...

Πρώτα απ' όλα να πούμε ότι όλοι οι άνθρωποι μπορούν να προβληθούν αστρικά, δεν είναι κάποιο χάρισμα των λίγων...

Βέβαια, το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων κάνει ακούσια αστρική προβολή, αλλά δεν είναι δύσκολο να για όποιον έχει την υπομονή και την επιμονή να καταφέρει εκούσια αστρική προβολή.

Πάμε τώρα στο ζουμί... Smile

Valentina, η Dion Fortune αναφέρει ότι καλό είναι να μην πέφτουμε για ύπνο με ισχυρές επιθυμίες στο μυαλό μας...

Δεν λέω ότι είναι δικό σου το λάθος για ότι είδες ή αν τελικά ήταν αστρική προβολή, για το αποτέλεσμά της. Δεν θα σου ότι ήταν τυχαίο γιατί έτσι σε αποδεσμεύω από τις μελλοντικές ευθύνες σου, αλλά δεν θα σου και ότι όντως είναι δική σου πράξη.

Θέλω να σου επιστήσω την προσοχή, είναι επικίνδυνο το αστρικό ταξίδι που κατευθύνεται από τα ταπεινά μας ένστικτα. Με μαθηματική ακρίβεια (αν είναι δόκιμος αυτός ο όρος για το συγκεκριμένο θέμα) αυτά τα ένστικτα σε οδηγούν στο κατώτερο αστρικό και δεν είναι ωραίο μέρος για να βρεθείς, ούτε οι κάτοικοί του είναι η καλύτερη συντροφιά.

Η αστρική προβολή είναι συνέπεια της εσωτερική μας εξέλιξης και δεν θεωρώ ότι πρέπει να τη χρησιμοποιούμε αλόγιστα. Για την απόκτηση κάποιων εμεπειριών ή πληροφορίων που το φυσικό μας σώμα δεν είναι ικανό να μας βοηθήσει, μπορεί να χρησιμοποιηθεί, αλλά ουσιαστικά δεν έχει κάποιο άλλο σκοπό.

Όσο εξελισεσαι εσωτερικά θα γίνεται και πιο εύκολο να προβληθείς αστρικά, υπαρχουν όμως και τεχνικές ελέγχου.
Η συμβουλή μου είναι να μην κάνεις αυτοσκοπό την αστρική προβολή. Χάνεις τον χρόνο σου με κάτι που δεν είναι σημαντικό και που μπορεί να αποδειχτεί επικίνδυνο, γιατί όταν μπαίνεις σε ένα "χωρό" κάνεις αισθητή την παρουσία σου στους κατοίκους αυτού του "χώρου"... και να μην ξεχνάς ότι όταν προβάλεσαι αστρικά το σώμα σου έιναι κενό και απροστάτευτο... Wink

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Valentina
Νεόφυτος
Νεόφυτος
Valentina


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2011
Ηλικία : 39

Προμηνύματα και Αστρική προβολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προμηνύματα και Αστρική προβολή   Προμηνύματα και Αστρική προβολή I_icon_minitimeΠαρ Οκτ 07, 2011 11:19 pm

δεν νομίζω ότι θα ήθελα να το κάνω ξανά....βρήκα ένα βιβλίο που περιγράφει τις αρνητικές συνέπειες κάποιων ατόμων που το έκαναν αυτοσκοπό και δεν ήταν καθόλου ευχάριστα. μελλοντικά, θα ανεβάσω κάποια αποσπάσματα του βιβλίου που θεωρώ πως πρέπει να υπάρχουν..... σίγουρα Mantis δεν σκέφτομαι να αναλώσω τον εαυτό μου σε τέτοιες διαδικασίες αλλά θα ήθελα να μάθω γι'αυτό θεωρητικά. βέβαια, ένας ακόμη λόγος που δεν θα το κάνω ξανά αν δεν υπάρξει καλός λόγος, είναι ότι στον "χώρο" αυτό δεν είχα και τα καλύτερα συναισθήματα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gothic
Admin
Admin
Gothic


Αριθμός μηνυμάτων : 142
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2009
Ηλικία : 58
Τόπος : Αθήνα

Προμηνύματα και Αστρική προβολή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προμηνύματα και Αστρική προβολή   Προμηνύματα και Αστρική προβολή I_icon_minitimeΚυρ Οκτ 09, 2011 8:40 pm

Χαίρομαι για την ώριμη σκέψη σου Valentina και είναι ακριβώς έτσι όπως τα λεςSmile
Το ότι ένιωσες άσχημα συναισθήματα, αυτό επιβεβαιώνει τη Mantis, ότι δηλ. σίγουρα βρέθηκες στο κατώτερο αστρικό, ο οποίος είναι ένας σκοτεινός "χώρος" με πολλά πάθη και κατώτερα συναισθήματα.
Η Dion Fortune είναι μία πάρα πολύ καλή αρχή για την κατανόηση της λειτουργίας των πεδίων. Επίσης και η Alice Bailey.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προμηνύματα και Αστρική προβολή
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» αστρικο ταξιδι
» Αστρικη μαγεια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
LUX :: Ματιές στο μέλλον :: Μαντικές Τέχνες-
Μετάβαση σε: