LUX
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Σε αναζήτηση του Φωτός
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
antifa
Νεόφυτος
Νεόφυτος



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2013

Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας    Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας  I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23, 2013 3:34 am

Καλησπερα, ωφείλω να ομολογήσω ότι δεν έχω εμπειρία απο εσωτερισμό και μαγεία και είναι κάτι που με απασχολεί τώρα τελευταία. Με εκκινηση την αγαπη μου για τον αντιφασισμό θα ηθελα να βοηθήσω με τον τρόπο μου στον πνευματικό αγώνα. Πριν καιρό είχα συναντήσει αυτό το κείμενο στο indymedia (που το έκοψε η αθεϊστική λογοκρισία) και αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να βρω κάποιον τρόπο να επικοινωνήσω με κάποιο απο τα μέλη της ομάδας και σκεφτηκα οτι υπαρχει το ενδεχομενο να το δει σε αυτο το forum. Υπάρχουν βέβαια και οι υποψιες οτι ολο αυτο μπορει να ειναι μια κακόγουστη ιντερνετικη φαρσα (κοινως troll) αλλά μπορεί και να μην είναι... σας βαζω το κειμενο ωστε να δειτε αν εχετε τιποτα υποψιν... ή αν υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχη ομάδα
αν τυχον το διαβαζει κανενα μελος της ομαδας ας μου στειλει μηνυμα
ευχαριστώ


Luciferian Order of the Libertarian Flame – Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας




Η παραπάνω δημοσίευση έχει τροποποιηθεί από τη διευθυνση του φόρουμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mantis
Admin
Admin
Mantis


Αριθμός μηνυμάτων : 278
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2009
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens...by night...

Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας    Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας  I_icon_minitimeΤετ Ιαν 23, 2013 5:20 pm

Καλησπέρα antifa,

Λυπάμαι για την τροποποίηση της δημοσίευσής σου αλλά το κέιμενο που ανέβασες είναι το λιγότερο παράνομο.
Δεν είναι, όμως, μόνο αυτό που μας οδήγησε σε αυτή την απόφαση. Το βασικό πρόβλημα είναι ότι είμαστε ιδεολογικά αντίθετοι με το σύνολο του κειμένου.

Πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν είναι εσωτερισμός, αποκρυφισμός ή μυστικισμός η φύση αυτού του τάγματος με βάση το κείμενο που διαβάσαμε.
Δεν είμαστε αντίθετοι ούτε με την μείξη πρακτικών και τελετουργικών, ούτε με την επανάσταση του πνεύματος.

Είμαστε αντίθετοι με την χρήση ψυχότροπων ουσιών σε συνδιασμό με οποιοδήποτε τελετουργικών και πρακτικών.
Είμαστε αντίθετοι με την προτροπή τρίτων σε πράξεις βίας.
Είμαστε αντίθετοι με κείμενα ή άτομα που με δικαιολογία την επανάσταση και αποτίναξη κάθε είδους κατεστημένου, είτε πολιτικού είτε ιδεολογικού είτε θρησκευτικού, προσβάλουν τρίτους που έχουν δικαίωμα να είναι υποταγμένοι σε οποιοδήποτε κατεστημένο θέλουν. Η ελευθερία την οποία πρεσβεύει το συγκεκριμένο τάγμα δεν μοιάζει να είναι και τόσο ανεκτική με την ελευθερία κάποιων που μπορεί να είναι χριστιανοί, μουσουλμάνοι, βουδιστές, μαρξιστές, καπιταλιστές, οικολόγοι, χίπιδες, μαύροι, άσπροι, κόκκινοι, κίτρινοι, πράσινοι, πουά κλπ κλπ κλπ. Με όλα τα παραπάνω θέλω να πω ότι για να είναι ένας άνθρωπος ελεύθερος πρέπει να σέβεται και την ελευθερία του διπλανού του.

Τέλος, δεν μας ενδιαφέρουν οι πολιτικές προεκτάσεις που έχει το συγκεκριμένο τάγμα και ούτε κάποιας άλλης ιδεολογίας πολιτικές προεκτάσεις.

Ο αποκρυφισμός δεν είχε ποτέ σχέση με την πολιτική. Και είναι μέγα σφάλμα να μπλέκουμε τον αποκρυφισμό με την πολιτική, με κινήματα, κινήσεις πολιτών, κόμματα κ.α.

Για να απαντήσω και στην απορία σου antifa, πριν ανεβάσεις το κέιμενο δεν γνωρίζαμε το Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας και όσο κι αν ψάξαμε δεν βρέθηκαν στοιχεία γι' αυτό.

υ.σ.: δεν είμαι από τους ανθρώπους που δίνω συμβουλές (πιστεύω στην ελευθερία του άλλου ακόμα κι αν τον οδηγήσει σε λάθη γιατί από αυτά τα λάθη θα διδαχθεί όσα πρέπει να διδαχθεί), αλλά θα σου πρότεινα να βρείς κάτι άλλο με το οποίο θα θέλεις και θα αξίζει να ασχοληθείς.


Δεν κλειδωνούμε το θέμα γιατί μπορεί κάποιος να θέλει να σου απαντήσει.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εωσφορικό Ταγμα της Ελευθεριακής Φλόγας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Το Τάγμα των Ασσασίνων
» Μαρτινιστικό Τάγμα των Κάτω Χωρών

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
LUX :: Βιβλιοθήκη :: Τάγματα - Οργανώσεις-
Μετάβαση σε: